פריים טיים - עמוד הבית
צוחקים כל הדרך למדגם


להחלטה שלכם באיזה משדר בחירות לצפות ביום שלישי הקרוב, מתלווה גם החלטה באיזה חלק קומי אמנותי לבחור. ערוץ 10 מציע לנו שת"פ עם "גב האומה", ערוץ 2 עם "ארץ נהדרת" וגם לערוץ 1 יש מה להציע.

2:23 | 14.3.2015 , פלג אלוני

סביר להניח שלא הצלחתם להתחמק מהפרומויים הרבים של ערוצי הטלוויזיה השונים לקראת משדר הבחירות המרכזי שלהם ביום שלישי הקרוב.

כולם רוצים שתבחרו בהם, ולצד המשדר הרציני ותוצאות המדגם, מציבים את הקלף הקומי שישולב במערכה הזו. בערוץ 2 ימשיכו עם "ארץ נהדרת", שתתמודד בקרב לא קל מול "גב האומה" בערוץ 10, ואילו יעל פוליאקוב ואילן פלד יככבו בערוץ 1.

יום הבחירות הוא אחד מאירועי השיא בטלוויזיה הישראלית שמניב אחוזי צפייה גבוהים והקרב על כל שלט בעיצומו. סיפרנו לכם לפני שבועיים על האולפנים המיוחדים שמקימים הערוצים. אך לא דיי בכך, בערוצים עמלו גם על הפן האמנותי. בערוץ 2, "קשת" וחברת החדשות ישתפו פעולה בפעם השלישית עם משדר מיוחד של "ארץ נהדרת". בבחירות 2009, המיזוג הזה הביא לערוץ 2 רייטינג של 32 אחוזים ובבחירות האחרונות ב- 2013, חברת החדשות רשמה את שיא כל הזמנים עם 47 אחוזים, כש- "ארץ נהדרת" לאחר המדגם רשמה רייטינג של 38 אחוזים.

בערוץ 10 לא נשארים מאחור. בבחירות הקודמות, ערוץ 10 הציב את "בובה של מדינה" שהשיגה רייטינג נאה של עשרה אחוזים. הפעם בבית הורד יקוו לתת פייט רציני לערוץ 2, עם שת"פ בין חברת החדשות של הערוץ לתכנית הסאטירה המצליחה, "גב האומה", שרק לא מזמן עזבה את ערוץ 2.

זו הפעם הראשונה, בה שתי תכניות הסאטירה המובילות בישראל, יתחרו אחת מול השנייה ראש בראש. "גב האומה" זוכה להצלחה רבה בערוץ 10, ואף רשמה בשבוע שעבר שיא עונתי מאז הצטרפותה לערוץ עם 19 אחוזי רייטינג. יהיה מעניין לראות את המספרים ביום לאחר הבחירות והאם "גב האומה" תסייע לערוץ 10 לצמצם את הפער מול חדשות 2.

גם לערוץ 1 יש מה להציע. לא רק שבערוץ ישיקו אולפן HD  חדש, אל יעקב איילון וצוות הכתבים, יצטרפו צמד השחקנים יעל פוליאקוב ואילן פלד שינסו להצחיק את הצופים בין הגרפים של המדגמים. בבחירות הקודמות, היה זה דודו ארז שהיה אמון על הפן הקומי במשדר הבחירות המרכזי. אולי הפעם, עם הצמד שכיכב בתחילת העונה הקודמת של "ארץ נהדרת", הערוץ הראשון יצליח לנגוס במעט יותר רייטינג.

ללא ספק יום הבחירות הוא יום חג לטלוויזיה. הערוצים מתכוננים סביב השעון לשידורים המיוחדים, ולכם נותר רק להחליט במה לצפות וגם למי להצביע באותו יום, שזה חשוב קצת יותר.  

PrimeTime.co.il - כל הזכויות שמורות ל- פריים טיים - מקבוצת פוקט