פריים טיים - עמוד הבית
זכייניות ערוץ 2 ראש בראש: "הישרדות" מול "אמזונס"

ריאליטי האקסטרים חוזר ובגדול, עם קרב מרתק שצפוי לנו בקיץ בין שתי תכניות ענק שיכבשו את המסך

0:36 | 27.3.2015 , פלג אלוני

מאחר שבערוץ 10 כבר שכחו מהו ריאליטי ומתמקדים בעיקר בתכנים חדשותיים,  הבמה המרכזית בה מתקיימות מלחמות הריאליטי היא ערוץ 2. והבמה הזו מספקת לנו קרבות צמודים ביותר, במיוחד מאז התחילה "רשת" להשתמש בקלפים חזקים מאוד ולעיתים אף מוצלחים יותר מ-"קשת", שנחשבת לזכיינית המובילה בשוק. קרב מרתק שכזה יתרחש בקיץ הקרוב, אז "רשת" תעלה את "הישרדות" המוכרת, בעוד "קשת" תעלה פורמט אקסטרים מקורי משלה תחת השם "אמזונס".

למרות שמדובר לכאורה בימי שידור שונים ולכן התכניות של הזכייניות לא משודרות באופן חופף, יש חשיבות גדולה מאוד, במיוחד בז'אנר הריאליטי, לעובדה איזו תכנית מצליחה יותר ואיזו מייצרת יותר באז. בשנה שעברה הזכייניות התחרו ראש בראש עם "אקס פקטור" הבריטי של "רשת" מול "הכוכב הבא" המקורי של "קשת". בקרב הזה, לדעת רבים, ניצחה תכנית הריאליטי של "רשת" שהייתה נחשבת למוצלחת יותר, למרות נתוני רייטינג צמודים בסך הכל.

הפעם מסתמן לנו קרב דומה. "רשת" מגיעה עם "הישרדות", הפורמט המוכר והמצליח מארה"ב, שעשה חייל בשבע עונות תחת ערוץ 10. "קשת" מנגד, שמה שוב את מבטחה בפורמט חדש שפיתחה תחת השם "אמזונס". כזכור, "הישרדות" רשמה רייטינג גבוה מאוד בערוץ 10, והעונה האחרונה, שהייתה עונת VIP, שודרה לפני כשנתיים וחצי. אך מאז, ערוץ 10 איבד את הפורמט ל-"רשת", החל בתביעה להחזרתו ולבסוף משך את התביעה, לאור הפיכתו לערוץ רזה נטול ריאליטי נוצץ ויקר (עלות הפקתן של תכניות הריאליטי הללו, היא כמיליון שקלים לפרק).

היתרון של "רשת" בקרב הזה, הוא העובדה שמדובר בפורמט מוכר ולכן ההימור בטוח יותר. מנגד, "קשת" מהמרת על פורמט חדש, במסגרתו לא יהיה מחנה כמו בהישרדות, אלא שלושה שבטים. למרות ש-"אמזונס" הוא פורמט חדש, "קשת" ידועה כמאסטרית בפורמטים חדשים, ויודעת יותר טוב מכולם כיצד לקדם את התכנים שלה. אך ללא ספק, מצפה לה קרב קשה מאוד מול "הישרדות" המוכר והאהוב, שאגב, ימשך להנחות גיא זוארץ. את הריאליטי החדש של "קשת" ינחה השחקן אורי פפר.

 

 השבוע פורסם ב-"וואלה! ברנז'ה", כי כבר כעת מתנהלת מלחמה על משתתפי הריאליטי עם חתימה על חוזים דרקוניים ולא סבירים. מהחוזה הריאליטי החדש של "קשת" עולה כי הזכיינית דרשה ממשתתפים בשלבים מאוד מוקדמים, התחייבות שלא ישתתפו בתכניות אחרות במשך שנה מהמועד בו התכנית מסיימת את שידוריה. זהו הליך מקובל בשלבים מתקדמים, שחריג ביישומו כבר בשלב האודישנים, דבר שרק ממחיש את הקרב הענקי שעוד מצפה לנו בקיץ, כשהתכניות יעלו למסך.  
PrimeTime.co.il - כל הזכויות שמורות ל- פריים טיים - מקבוצת פוקט