פריים טיים - עמוד הבית
שווה צפייה: והשבוע: "היפה והחיה"

מבט מהיר על המסך שלנו, יגלה כי משודרות בו לא מעט סדרות. אבל, באיזו שווה לצפות ובאיזו לא? טניה ידוב יוצאת לבדוק.

8:02 | 3.4.2013 , טניה ידוב


היפה והחתיך עם הצלקת

היפה והחיה (באנגלית: The Beauty and the Beast) הינה סדרת דרמת פשע אמריקאית בהפקת CBS. מאחורי הסדרה עומדות שרי קופר ("אחים ואחיות") וג'ניפר לוין ("פליסטי", "ללא עקבות"), שיצרו את הסדרה וכן מפיקות אותה עם בריאן פטרסון וקלי סאודרס ("סמולוויל"). בכורת הסדרה בארה"ב הייתה ב-11 באוקטובר 2012 וב-3 במרץ 2013, שודר פרק הבכורה בערוץ yes action.
 
בסדרה, משחקת קריסטין קרוק (לאנה לאנג מסמולוויל), את "היפה" -  קת'רין צ'נדלר "קאט". בהיותה נערה, הייתה קאט עדה לרצח שבוצע ע"י שני גברים חמושים והיא עצמה ניצלת בזכות יצור מסתורי. איש לא האמין לה מעולם, אך היא ידעה שלא הייתה זו חיה שתקפה את המתנקשים. למרות שהיא ראתה יצור מוזר ומפחיד, היה יודעת כי היה זה בן אדם. תשע שנים לאחר המקרה, קאט היא בלשית קשוחה במשטרת ניו יורק, עובדת לצד שותפתה, טס וורגס (נינה ליסנדרלו, "האחות ג'קי"). שתיהן עובדות יחדיו על מקרי רצח שונים תחת פיקוחו של הבוס הקשוח  ג'ו בישופ (בריאן וויט, "המגן"). 

כמו כן, קאט הפכה להיות קרובה גם לחוקר הרפואי של המשטרה, איוואן מרקס (מקס בראון, "שושלת טיודור"). בזמן שקאט חקרה מקרה רצח מזדמן, היא מגלה רמז המוביל אותה לדוקטור וינסנט קלר (ג'יי ריאן, "טרה נובה"), אותה דמות מסתורית שהצילה את חייה. בעברו היה רופא שהתנדב לצבא ארה"ב, במסגרת שרותו באפגניסטן והוא התנדב לניסוי ליצירת חיילי-על, אך התוכנית כשלה והניסוי בוטל. כל חבריו לניסוי נהרגו, ווינסנט היה השורד היחיד שעדיין חי. 

וינסנט התחבא במשך שנים בעליית הגג של חברו גיי.טי פורבס (אוסטין בייסיס, "חיים בלתי צפויים"), על מנת לשמור על הסוד הנורא שלו - כשהוא מתעצבן, הוא הופך עצמו לחייה בעלת חושים מחודדים ללא שליטה. קתרין מסכימה לשמור את סודו ולהגן על זהותו בתנאי שיעזור לה לגלות יותר מידע על רצח אמה.
 
ככל שהשניים מתקרבים, נרקמת בניהם מערכת יחסים מסובכת ומסוכנת. וינסנט הופך במהרה לחלק חשוב ומהותי בעבודת הבלשות של קאט. בזמן שוינסנט התחבא בעליית הגג באסם של חברו גיי.טי, הוא למד הרבה על הצדדים האפלים של העיר ועל האנשים שגרים בה. בעזרת האינסטינקטים המחודדים שלו וכוחו החייתי, הוא תורם רבות לעבודתה של קאט שמנסה לתפוס פושעים, ולהביא לצדק.
 
לסיכום 
הרעיון מאחורי "היפה והחיה" הוא שיש אישה יפה שמתאהבת בחיה, למרות המראה שלו. המסר הוא לא לשפוט ספר על פי העטיפה שלו, אלא תמיד לראות מעבר לחיצוניות. הבעייתיות היא "שעטיפת" החיה בסדרה היא לא מפלצתית כלל (הוא סופר חתיך!) ומלבד צלקת אחת על לחיו, הוא מושלם.

למה כן? קריסטין קרוק פשוט מעולה בתפקיד שלה. היא סקסית בטרוף שזה רק מוסיף לתפקיד הבלשית הקשוחה.  

למה לא? שוב אנחנו רואים את מוטיב האישה בסכנה והגבר החסון שבה להצילה(מישהו אמר חברה פטריאכלית ולא קיבל?). שוב אותה דרמה משטרתית בדיונית שבסוף הפרק הכול נפתר לצד הטוב ביותר?
 
 
ציון: 6 מתוך 10
 
היפה והחיה משודרת בימי ראשון בשעה 22:00 בערוץ yes action
עוד פרטים תוכלו למצוא בעמוד הסדרה באתר The CW ובדף הפייסבוק של היפה והחיה.

PrimeTime.co.il - כל הזכויות שמורות ל- פריים טיים - מקבוצת פוקט