מהדורת הדפסה

מיוחד: גילי ניצח - אנחנו הפסדנו

אם הקהל בחוץ מעדיף את גילי על פני ארבעה דיירים, אז אולי הוא ניצח אבל אנחנו הפסדנו. הפסדנו אהבת אדם, הפסדנו סובלנות לאחר, הפסדנו טלוויזיה איכותית ואיבדנו צלם אנוש.

2:54 | 28.5.2013 , מירב מור

אם במדינה יש כל כך הרבה ישראלים שנתנו את קולם לגילי מיילי, לא בטוח שזו גאווה להיות ישראלי.לא ברור איך זה קרה. אבל זה נראה כאילו חלק מהאנשים, רואים תוכנית לגמרי אחרת. 

 בנימה אישית:
כבר כמה ימים שאני מסתכלת על הטוקבקים בעמוד "האח הגדול" בפייסבוק. עניין אותי לראות מה ה-"עם" חושב על התופעה הזו שנקראת - גילי מיילי. הסתקרנתי לראות מי הם אותם האנשים שכותבים: "ברוררר שהולכים להצביע רק לגילי המלך, אוהבים אותך גילי"... מלך? גילי? איזה ביוב המליך אותו בדיוק? מי הם אותם האנשים שיושבים מול המסך, צופים בהשפלה שעוברת טהוניה, שומעים את המילים הקשות שנזרקות באוויר לעברו של ביז'ו, חווים את כאב ליבה של לבנה ואומרים לעצמם: "הוא מלך". אני ממש רוצה לדבר איתם ולנסות להבין מה גורם להם להכתיר... משהו שמזכיר יותר... בבון וולגרי, שלא מודע לעצמו ולמילים שיוצאות לו מהפה. אולי הם יצליחו לגרום לי לראות משהו שאני לא רואה?אז זה, שלא!
 
"מי שנפגע פה בבית בוחר להיפגע", אומר גילי לדנה, בזמן שזו מנסה להסביר לו את מה שהקהל בבית לא השכיל להבין (מסתבר)- שהאווירה בבית קשה בגללו. אז לא אדון גילי, מי שנפגע בבית, הם אותם אנשים שאתה יורה לעברם חיצים חדים, פולשניים, רעילים וכואבים. על אותו משקל הוא נכנס לחדר "האח הגדול" ומתמם כש"האח" שואל אותו למה הוא קרא לטהוניה שחורה..."אני לא אמרתי שחורה... אמרתי שהיא תשתלב יפה עם העצים... היא אקזוטית". 

בהעמדתו להדחה את ביז'ו, כאילו דיבר גילי לעצמו במראה- "יהירות, פלספנות וולגריות"... זה לא שביז'ו הוא שר התרבות וטהוניה, שתהיה בריאה, היא לא טלית שכולה תכלת (תכלת, אני לא אמרתי "שחורה"...), אבל גילי הגיע לשיאים חדשים שהדיירים לא יודעים איך לאכול ו"האח הגדול" מתקשה לבלוע...
 
 היתי בטוחה שגילי יעוף. הייתי משוכנעת שאנשים בחוץ - למרות שהם ניזונים מאקשן ודרמות, יבחרו להוקיע את הדבר הזה מבית "האח". כי צריך לייצר אקשן, אבל יש גבול מסויים, שגילי ממזמן כבר רואה אותו מרחוק, כנקודה. צופי "האח הגדול" שאני מכירה, לא היו משאירים אותו בבית, אנשים מסביבי מגיבים בדיוק באותה התדהמה לתוצאות ההצבעה. אבל "הקהל שלי" לא מצביע ואולי פה בדיוק הבעיה. אז מי הם אותם המצביעים? האם בתוכנית ראליטי רק ה..."עמך" מצביע? רק אנשים חסרי תרבות שנותנים לגיטימציה להתנהגות לא ראויה בפריים טיים? האם אלו אותם בני נוער, שאנו קוראים עליהם בעיתונות, לאחר שהיו מעורבים במקרי אלימות קשים? מי האדם, התת רמה (אם יורשה לי לומר), שנותן לדבר כזה במה? 
 
עכשיו אני מבינה למה דודה שלי, לא נתנה לשתי בנותיה הצעירות לראות את התוכנית הזו. כי אם יושב מול המסך ילד, שהאופי שלו עוד לא מגובש, ומה שהוא רואה כדוגמה להתנהגות זה את גילי והקהל שתומך בו, אז אבוי לדורות הבאים ו"לאח הגדול" 2025... 

ואת הפרדוקס הכי גדול הציגה "קשת"

נכון שהזכיינית וההפקה גינו את התנהגותו של גילי, אך באותה נשימה הוכרז על הניצחון של גילי על הגרוזיני. זה היה פרדוקס. מצד אחד - "אנחנו לא מקבלים ב"אח" הגדול התנהגות כזו", מצד שני - "זכית בפרס...". אמרו לו "נו נו נו" ומנגד מחאו כפיים. אני יודעת, יש מעקב אחרי ההצבעות, פיקוח של עורכי דין ואסור ל"קשת" להתערב בתהליך, אך במקרה הזה, האמינות נצחה את ההגינות. 
 
"אני בשוק" אומרת טהוניה "אני בשוק שאנשים בחוץ ראו איך הוא מדבר אלי והצביעו לו". כל הבית יושב בהלם טוטאלי ושואל את עצמו את אותן שאלות, לגבי הקהל שבחוץ ומה ההעדפות התרבותיות שלו. אני במקום טהוניה הייתי לוקחת את הרגליים שלי במעלה המדרגות ומראה להפקת "האח" מה זה "שחור בעיניים".... אם הקהל בחוץ מעדיף אותו על פניה, אם הקהל בחוץ מעדיף אותו על בני ה"מצחיקול", אם הוא הצליח לגבור על ארבעה דיירים, אז אולי הוא ניצח אבל אנחנו הפסדנו. הפסדנו אהבת אדם, הפסדנו סובלנות לאחר, הפסדנו טלוויזיה איכותית ואיבדנו צלם אנוש.
 
בעצם למה אני אומרת הפסדנו?? הפסדתם, כן כן אתם שם, אלו שמעריצים את גילי. אתם לא רק מעריצים את גילי החקיין, הקומיקאי שמבדר אתכם על המסך, אתם מעריצים אלימות מילולית ופיזית (בלי בושה הוא זרק חול בעיניים של שבט שופופו כאשר הפסיד להם), אתם נותנים במה לגזענות, אתם נותנים במה לניבולי פה וצעקות. יש מצב שבכל אחד ואחד שהצביע לגילי מסתתר "גילי קטן" וכולכם ביחד זה בעצם "שבט מיילי". אולי צריך לשלוח אתכם לאיזה אי בודד, שתוכלו שם לצעוק בו אחד על השני, לקלל, לזלזל, לזרוק חול...  ושאלוהים יעזור לכם!
 
ואם אני טועה ורוני מיילי רכש במקרה איזו חברה סלולרית או משהו בסגנון ובגלל זה הבן שלו הודה לאלוהים ובעצם התכוון לאבא... אז עמכם הסליחה! אבל רוני עדיין לא קנה את "פייסבוק" וכל עוד יש טוקבקים כגון: "גילי אתה תותח, אנחנו חולים עליך/ אנחנו העם החלטנו גילי וכולכם יכולים לאכול את הכובע..." אז אני עומדת מאחורי כל מילה שכתבתי.  
 
האם אמשיך לראות את התוכנית למרות הכל? כנראה שכן. למרות שהייתי רוצה לנתק את ערוץ 20, לוותר על השידורים החיים, להגיד שלום לטור שלי ולהסתפק בריבים של ניקול ראיידמן ולאה שנירר ה"מעושרות". אם כבר ריב, אז של ה"הביוקר".
תגובות
פורום פנאיקס חינם
אודות צוות התוכן
פריים-טיים - כל הזכויות שמורות ל- פריים טיים - מקבוצת פוקט